przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

„BioBlitz w dolinie Raduni”

z dnia 16-07-2020

W drugiej połowie czerwca Kaszubski Park Krajobrazowy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku włączyli się w organizację wspaniałej akcji, promującej poznanie  bioróżnorodności doliny rzeki Raduni w rejonie Basenu Somonińskiego i Przełomu Somonińskiego, zwanego lokalnie Wąwozem Trątkownickim. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia była Gmina Somonino i Piotr Kowalewski.

czytaj więcej ...

Ważna informacja

z dnia 31-03-2020

Szanowni Państwo,  W nawiązaniu do otrzymanego w dniu wczorajszym, tj. 10.03.2020 roku, podsumowania prac zespołu zadaniowego  powołanego w dniu 6 marca 2020 r., na podstawie Zarządzenia MWP nr 13/2020, w sprawie koordynacji działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz wojewódzkich samorządowych  jednostek organizacyjnych w związku z zagrożeniem wystąpienia na terenie województwa pomorskiego zachorowań na COVID-19,  informujemy, że w marcu odwołane są wszystkie spotkania konsultacyjne związane z realizacją planów ochrony. O dalszym postępowaniu poinformujemy w odrębnej informacji.


 

czytaj więcej ...

Wysoka frekwencja podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego

z dnia 10-03-2020

W związku z rozpoczęciem prac nad projektem planu ochrony dla  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego dnia 5 marca 2020 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne. Podczas spotkania zostały przedstawione między innymi założenia prac nad projektem planu ochrony i ich ramy czasowe oraz zespół autorski.  

czytaj więcej ...

Zaproszenie do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu konsultacyjnym dot. prac nad projektem planu ochrony dla Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

z dnia 21-02-2020

W związku z prowadzonymi pracami  nad projektem planu ochrony dla  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  pierwszym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 5 marca 2020 r. (czwartek w godzinach 11-13) w Kartuskim Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1.  

czytaj więcej ...

Opracowanie projektu planu ochrony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - broszura informacyjna

z dnia 17-02-2020

Opracowanie projektu planu ochrony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - broszura informacyjna  

czytaj więcej ...

III etap XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w KPK

z dnia 09-01-2020

9.01.2020 w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbył się III etap XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.  

czytaj więcej ...

Płytka geotermia na Kaszubach

z dnia 02-12-2019

27 listopada 2019 r. w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach odbyły się warsztaty o termogeologii. Warsztaty przeprowadził Gérard Lemoine, członek Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego.  

czytaj więcej ...

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”.

z dnia 21-11-2019

Kaszubski Park Krajobrazowy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 grudnia 2019r.  

czytaj więcej ...

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach

z dnia 18-11-2019

Zapraszamy do siedziby Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na bezpłatne warsztaty o termogeologii. Zajęcia odbędą się w środę
27 listopada o godzinie 10:00. W programie między innymi prezentacja nt. możliwości magazynowania ciepła i chłodu w Ziemi.  

czytaj więcej ...

Konkurs

z dnia 05-11-2019

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy