przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Lista podstron:

II etap Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

z dnia 20-12-2018

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski  po raz kolejny zachęcił uczniów gimnazjów i po raz pierwszy uczniów szkół podstawowych do pogłębienia wiedzy na temat Parku Krajobrazowego, na terenie którego mieszkają. 14 grudnia odbył się II etap konkursu, mający na celu wyłonić po jednej drużynie z poszczególnych gmin.

czytaj więcej ...

„100 rodzimych gatunków drzew i krzewów na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”

z dnia 19-11-2018

13 listopada 2018 roku, na terenie Leśnictwa Mirachowo, Nadleśnictwo Kartuzy świętowało 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji posadzono szczególny las – LAS 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także  pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.  

czytaj więcej ...

Rajd z okazji 35-lecia Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

z dnia 16-11-2018

Kaszubski Park Krajobrazowy utworzony został w 1983 roku Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku. W tym roku obchodzimy 35-lecie Parku i z tej okazji zorganizowaliśmy „urodzinowy” jesienny rajd.  

czytaj więcej ...

Spacer krajobrazowy w Kaszubskim Parku pt. „Od średniowiecza do czasów współczesnych – przeobrażenia krajobrazu kaszubskiego.”

z dnia 26-10-2018

Jaki piękny krajobraz! – nie raz słyszeliśmy te słowa lub sami je wypowiadaliśmy, ale co to jest „krajobraz” i czy zawsze musi być piękny? Krajobraz ma wiele definicji i jest różnie interpretowany. Ogólnie mówiąc, jest to wszystko to, co widzimy wokół nas: elementy naturalne oraz antropogeniczne. Krajobraz może być nie tylko naturalny i półnaturalny, ale również przemysłowy, zdewastowany, szpecący... Dlatego ważne jest abyśmy byli świadomi, iż to głównie człowiek odpowiada za stan środowiska naturalnego i jak ważną rolę przestrzeń odgrywa w naszym życiu.  

czytaj więcej ...

XIII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych

z dnia 09-10-2018

Pod koniec września w Kartuskim Parku im. Solidarności odbył się Targ Produktów Ekologicznych, którego organizatorem byli przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody, Urząd Miejski w Kartuzach i Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas targu Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej z Szymbarku zaprezentowali stoisko o rodzimych gatunkach pszczół i roślinach miododajnych.  

czytaj więcej ...

Materiały dla nauczycieli i uczniów klas III – VII „Pomagamy pszczołom!!!”

z dnia 07-09-2018

Pszczoły są jednymi z najbardziej pracowitych istot na Ziemi, a ich najważniejszą rolą nie jest produkcja miodu, lecz udział w zapylaniu kwiatów. Ochrona bioróżnorodności siedlisk dzikiej pszczoły miodnej (Apis mellifera) w lasach na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest tematem przewodnim prac naszego Oddziału w tym roku.  

czytaj więcej ...

XV Festyn Rodzinny „Wspólnie Bezpieczne Chmielno”

z dnia 17-08-2018

W pierwszej połowie sierpnia odbył się XV Festyn Rodzinny „Wspólnie ‑ Bezpieczne Chmielno”, podczas którego Kaszubski Park Krajobrazowy, Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Nadleśnictwo Kartuzy zaprezentowali stoisko o sowach.  

czytaj więcej ...

Wielki Dzień Pszczół w KPK za nami…

z dnia 14-08-2018

Święto pszczół pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali w tym roku 03.08.2018 w Kartuzach. Przygotowane stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno lokalnej społeczności jak i turystów z Polski i z innych krajów.  

czytaj więcej ...

„Wielki Dzień Pszczół” w KPK

z dnia 25-07-2018

Kaszubski Park Krajobrazowy zaprasza na  „Wielki Dzień Pszczół” w dniu 03.08.2018 w godzinach od 9:00 do 14:00 w Parku Solidarności w Kartuzach.  

czytaj więcej ...

IV warsztaty siedliskowe 2018’ w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

z dnia 09-07-2018

W dniach 26-28 czerwca Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował warsztaty siedliskowe dla swoich pracowników. Tegoroczna edycja poświęcona została przede wszystkim zagadnieniom wynikającym z naszego partnerstwa w projekcie pn. „Flora Pomeranica Orientalis” (link do strony: http://florapomorient.pl/ ) zainicjowanym przez Katedrę Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas warsztatów wybraliśmy się do rezerwatów przyrody (Staniszewskie Zdroje, Staniszewskie Błoto), gdzie zaobserwowaliśmy ginące gatunki roślin w ich naturalnych siedliskach. Dowiedzieliśmy się też szczegółowo, jak utworzyć użytek ekologiczny i dokonaliśmy wspólnymi siłami kompleksowej inwentaryzacji przyrodniczej (faunistycznej, florystycznej i mikologicznej) projektowanego w KPK użytku ekologicznego w Brodnicy Górnej (torfowisko wysokie i przejściowe z eutroficznym okrajkiem). Głównym prowadzącym warsztaty był Sebastian Nowakowski z Oddziału PZPK w Stegnie.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następna

Copyright © KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy