przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Lista podstron:

Wiosenne warsztaty terenowe w KPK

z dnia 26-06-2018

Warsztaty terenowe pt. „Pomagamy pszczołom” organizowane przez Kaszubski Park Krajobrazowy dobiegły końca. W tym roku dzieci wraz z nauczycielami brały udział w grze terenowej na terenie Leśnictwa Sierakowice. Zajęcia przeprowadzili pracownicy KPK i Nadleśnictwa Kartuzy.  

czytaj więcej ...

Konkurs na komiks pt. „Ratujemy pszczoły” rozstrzygnięty!

z dnia 20-06-2018

Kaszubski Park Krajobrazowy ogłosił w kwietniu  konkurs dla uczniów szkół podstawowych na komiks pt. „Ratujemy pszczoły”. Nadesłano ponad 100 prac, z których wybór tych najlepszych był bardzo trudny.  

czytaj więcej ...

„POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY” – kontynuacja

z dnia 14-06-2018

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej są partnerami projektu „POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Tegoroczna edycja została zainaugurowana konferencją, na której przedstawialiśmy temat „Łąki w Kaszubskim Parku Krajobrazowym”. W ramach projektu zorganizowano piknik edukacyjny na Złotej Górze „Przyroda pod Żaglami” adresowany do  uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego.  

czytaj więcej ...

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej na X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”

z dnia 21-05-2018

"Powrót bartnictwa do lasów" był tematem przewodnim realizowanym przez Kaszubski Park Krajobrazowy i jego placówkę edukacyjną ­Ośrodek Edukacji Ekologicznej z Szymbarku podczas tegorocznej X edycji pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”.

 

czytaj więcej ...

„Droga Kaszubska” – krajobrazowa trasa samochodowa

z dnia 10-05-2018

Droga, która powstała w latach 1965-1967 z inicjatywy Bernarda Szczęsnego (wiceprzewodniczącego Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Gdańsku i Przewodniczącego Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego).  

czytaj więcej ...

„Dzień Ziemi w Kaszubskim Parku Krajobrazowym”

z dnia 10-05-2018

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na otaczającą ich przyrodę, ekosystemy , w których żyją oraz wszystkie stworzenia. Jest to też dobra okazja na promowanie zachowań proekologicznych.  

czytaj więcej ...

„Sadziliśmy las w Leśnictwie Kamionka, przez które przeszła nawałnica”

z dnia 02-05-2018

Kilka godzin wystarczyło, by piękne lasy w Leśnictwie Kamionka (Nadleśnictwo Kartuzy) zmieniły się nie do poznania – a wszystko za sprawą nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku.  

czytaj więcej ...

„Nie wypalaj traw”

z dnia 12-04-2018

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach zaprosiła kierownika Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w celu przeprowadzenia prelekcji  dotyczącej wypalania traw. Prelekcja odbyła się podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.  

czytaj więcej ...

Czynna ochrona sów w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

z dnia 26-03-2018

Sowy są jednym z najbardziej tajemniczych rzędów ptaków. Zamieszkują prawie wszystkie typy siedlisk,  a niektóre  gatunki żyją w pobliżu naszych domostw, jednak na skutek współczesnej działalności człowieka (uszczelnianie dachów, wycinanie drzew dziuplastych i degradacja siedlisk) wymagają czynnej ochrony.  

czytaj więcej ...

Ferie z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym

z dnia 16-02-2018

 Ferie -  czas wypoczynku dla uczniów, większości  nauczycieli ale nie dla nas!  Mimo ,że pora zimowa to dla nas  gorący i intensywny okres . To czas i szansa na edukację dzieci przebywających na koloniach i półkoloniach w naszej okolicy oraz w przedszkolach.

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następna

Copyright © KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy