przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Lista podstron:

„Nie wypalaj traw”

z dnia 12-04-2018

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach zaprosiła kierownika Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w celu przeprowadzenia prelekcji  dotyczącej wypalania traw. Prelekcja odbyła się podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.  

czytaj więcej ...

Czynna ochrona sów w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

z dnia 26-03-2018

Sowy są jednym z najbardziej tajemniczych rzędów ptaków. Zamieszkują prawie wszystkie typy siedlisk,  a niektóre  gatunki żyją w pobliżu naszych domostw, jednak na skutek współczesnej działalności człowieka (uszczelnianie dachów, wycinanie drzew dziuplastych i degradacja siedlisk) wymagają czynnej ochrony.  

czytaj więcej ...

Ferie z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym

z dnia 16-02-2018

 Ferie -  czas wypoczynku dla uczniów, większości  nauczycieli ale nie dla nas!  Mimo ,że pora zimowa to dla nas  gorący i intensywny okres . To czas i szansa na edukację dzieci przebywających na koloniach i półkoloniach w naszej okolicy oraz w przedszkolach.

czytaj więcej ...

III etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

z dnia 16-01-2018

12 stycznia Kaszubski Park Krajobrazowy przeprowadził III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki krajobrazowe Polski”, w którym wzięły udział 4 drużyny gimnazjalistów z Czeczewa, Kartuz, Sierakowic i Somonina.  

czytaj więcej ...

„Cykl spotkań z przyrodą” w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

z dnia 02-01-2018

Od października 2017’ Kaszubski Park Krajobrazowy przeprowadzał warsztaty dla miłośników przyrody w ramach „Cyklu spotkań z przyrodą”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, młodzież oraz dorośli mieszkańcy z terenu Parku.  

czytaj więcej ...

Konkurs „Krajobrazy !Pomorza” rozstrzygnięty. Wygrywają wschody i zachody słońca, morze i kaszubskie jeziora

z dnia 06-12-2017 czytaj więcej ...

XXVI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna

z dnia 24-11-2017

W minionym tygodniu, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, odbyła się XXVI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna. Organizatorami konferencji byli: Akademickie Koło Chiropterologiczne Uniwersytetu Gdańskiego i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra".

 

czytaj więcej ...

„Dokarmianie ptaków”

z dnia 21-11-2017

W związku z tym, że sezon dokarmiania ptaków zaczynamy w listopadzie podajemy zasady prawidłowego dokarmiania ptaków wróblowatych.
   

czytaj więcej ...

Kochasz pomorskie krajobrazy? Zrób zdjęcie i wygraj 700 zł. Konkurs z okazji Dnia Krajobrazu 2017

z dnia 09-11-2017

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.  

czytaj więcej ...

Pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy

z dnia 03-11-2017

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy zaprosiło pracowników  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego  do swojej siedziby w celu przeprowadzenia prelekcji  dotyczącej zagrożeń i walorów KPK.
 

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następna

Copyright © KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy