Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Zaproszenie Wiosenne Warsztaty 2019
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

Od października 2017’ Kaszubski Park Krajobrazowy przeprowadzał warsztaty dla miłośników przyrody w ramach „Cyklu spotkań z przyrodą”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, młodzież oraz dorośli mieszkańcy z terenu Parku.

Zaproszeni wykładowcy opowiadali na spotkaniach m.in. o życiu na łące i w ściółce lasu, sowach –tajemniczych nocnych stworzeniach oraz o płazach i gadach zamieszkujących Kaszubski Park. W tym roku chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę uczestników spotkań na świat zwierząt, których na co dzień zwykle nie zauważamy, ale przede wszystkim nie doceniamy ich istotnej roli w przyrodzie. Bardzo często te istoty budzą w nas obrzydzenie, a nawet strach, a przecież dżdżownica, pająk, żaba czy ropucha to zwierzęta niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania otaczającego nas środowiska.  Każdy organizm żywy spełnia jakąś funkcję w przyrodzie. Mówiąc językiem potocznym: „Każdy zwierz potrzebny jest”. Starajmy się więc podczas spacerów dostrzegać te małe istoty żywe i nie dręczyć, ani nie uśmiercać ich niepotrzebnie.

Dodatkowo pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odwiedzili przedszkola w Kartuzach i Pomieczyńskiej Hucie z warsztatami na temat „Snu zimowego zwierząt oraz dokarmiania dzikiej zwierzyny w czasie zimy”. 

Uczestnikom spotkań dziękujemy za udział, a Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska za dofinansowanie tych warsztatów.