Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na otaczającą ich przyrodę, ekosystemy , w których żyją oraz wszystkie stworzenia. Jest to też dobra okazja na promowanie zachowań proekologicznych.

Co roku Kaszubski Park Krajobrazowy mobilizuje lokalną społeczność do wspólnego świętowania obchodów Dnia Ziemi przez cały kwiecień.

W tym roku w akcji wzięły udział szkoły podstawowe m.in. z Mojusza, Somonina, Jelonka oraz Borcza. Najmłodszymi uczestnikami przedsięwzięcia były przedszkolaki z Grzybna, które aktywnie wzięły udział w grze o segregacji odpadów i zasadach zachowania w lesie. Pracownicy Urzędu Gminy Chmielno zaangażowali się rozdysponowując worki na śmieci i rękawiczki (zakupione przez KPK) w placówkach edukacyjnych, które w ciągu kilku dni posprzątały swoją najbliższą okolice.

Aby zachęcić dzieci i młodzież do współpracy zorganizowaliśmy również gry i zabawy terenowe, które kończyły się wspólnym zbieraniem śmieci. Zwieńczeniem całej akcji było ognisko z kiełbaskami. Cieszy nas zapał młodych ludzi do współpracy na rzecz ratowania naszej planety, gdyż wspólnie możemy więcej.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez WFOŚiGW w Gdańsku.