Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

  • Włochatka
    Włochatka
  • Zając szarak
    Zając szarak

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Zaproszenie Wiosenne Warsztaty 2019
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

W dniu 16.01.2014r w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbył się etap Parkowy XIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Udział w konkursie wzięło siedem czteroosobowych drużyn z gimnazjów z terenu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Test składał się z 25 pytań , z czego 15 dotyczyły wiedzy z zakresu biologii i geografii, natomiast w ostatnich 10 można było wykazać się wiedzą na temat Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Rywalizacja miedzy drużynami była zacięta. Jednakże drużyna z Gimnazjum w Somoninie była bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce. Tym samym przechodzi ona do kolejnego etapu jakim jest etap wojewódzki, który odbędzie się 3 kwietnia we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym w Kościerzynie.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach, natomiast trzecie miejsce zajęły dwie drużyny z taka sama liczbą punktów: młodzież reprezentująca Gimnazjum w Sierakowicach oraz drużyna z Gimnazjum w Stężycy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a za zwycięską drużynę, która będzie reprezentowała nasz Park trzymamy kciuki w kolejnym etapie.