Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

  • Włochatka
    Włochatka
  • Zając szarak
    Zając szarak

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Zaproszenie Wiosenne Warsztaty 2019
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

Zimowe warsztaty pt. „Sen zimowy zwierząt” oraz „Zgadnij czyj to trop”  dobiegły końca.
 W warsztatach wzięło udział ok. 500 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w małych wiejskich szkołach. 
Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu zachowań rodzimych zwierząt podczas zimy, ich problemów na jakie napotykają podczas mrozów i zalegającego śniegu. Uczniowie i przedszkolaki dowiedziały się, które zwierzęta i dlaczego zapadają w sen zimowy, dlaczego trzeba regularnie czyścić karmniki dla ptaków i czym je dokarmiać.
Na zajęciach uczniowie poznali również podstawowe tropy zwierząt, a w terenie młodzi „tropiciele” mogli się wykazać zdobytą wiedzą i niezwykłą bystrością. Niektórzy znajdowali przeróżne tropy zwierzyny - nie tylko leśnej. Najmłodsi dodatkowo uczyli się rozpoznawać zwierzęta za pomocą kolorowanek i odcisków tropów.

Niedługo nadejdzie wiosna i pomału przygotowujemy się do wiosennych warsztatów i lekcji przyrody w terenie. Wiosenne warsztaty będą pt. „ Poznajemy rodzime gatunki drzew oraz rośliny chronione w Polsce”, a dla przedszkolaków „ Poznajemy zwierzęta żyjące w Kaszubskim Parku Krajobrazowym”. Natomiast lekcje przyrody w terenie odbędą się pod hasłem „Poznajemy szkodniki leśne”.
Za udział w zimowych warsztatach dziękujemy i zapraszamy do udziałach w warsztatach wiosennych.