Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Zaproszenie Wiosenne Warsztaty 2019
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy zaprosiło pracowników  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego  do swojej siedziby w celu przeprowadzenia prelekcji  dotyczącej zagrożeń i walorów KPK.

Na wykład przybyli licznie uczniowie ze szkół w Bydgoszczy oraz zaproszeni goście. Prelekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.  Zarówno część przyrodnicza jak i kulturowa wzbudzały wiele emocji i prowokowały liczne pytania. W trakcie prezentacji poruszyliśmy zagadnienia ochrony ptaków szponiastych na terenie naszego Parku. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło przy tym zdjęcie młodego bielika. Podczas prezentowania walorów kulturowych prym wiodły haft i język kaszubski.

Największy zachwyt spośród zaprezentowanych krajobrazów naszego Parku wzbudził widok z Wieżycy i ze Szczeliny Lechickiej. Dodatkowo, nasze najciekawsze i najbardziej charakterystyczne krajobrazy zostały również przedstawione na wystawie fotograficznej zaprezentowanej po prelekcji.

Serdecznie dziękujemy Kujawsko–Pomorskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszego Parku mieszkańcom Bydgoszczy oraz za możliwość zwiedzenia ośrodka.