Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

  • Włochatka
    Włochatka
  • Zając szarak
    Zając szarak

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
Zaproszenie Wiosenne Warsztaty 2019
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

Święto pszczół pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali w tym roku 03.08.2018 w Kartuzach. Przygotowane stoisko cieszyło się zainteresowaniem zarówno lokalnej społeczności jak i turystów z Polski i z innych krajów.

Gra terenowa na temat pszczół  rozmieszczona w Parku Solidarności wzbudzała największe zainteresowanie wśród dzieci, które chętnie rozwiązywały zagadki. Osoby dorosłe z przyjemnością oglądały wnętrze ula przygotowanego przez pracowników Parku. Na dzieci czekały jeszcze dodatkowe zadania na mecie m.in. ubieranie stroju pszczelarza, żeby urozmaicić konkurencję musiały to robić na czas. Dla zupełnie najmłodszych uczestników przygotowaliśmy kolorowanki i pieczątki przedstawiające pszczółki. Park w tym roku zorganizował konkurs na komiks pt. „Pomagamy pszczołom” i na stoisku można było przeczytać i zobaczyć prace laureatów tego konkursu.

Dziękujemy organizatorom święta „Pomagamy Pszczołom” oraz sponsorowi olejowi „Kujawskiemu”, za pomoc w organizacji i ufundowanie upominków dla uczestników święta pszczół.