przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


XVI edycja konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami

 

W dniu 24.03.2017r w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku odbył się wojewódzki etap XVI edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Udział w nim wzięło 6 drużyn reprezentujących następujące parki: Nadmorski PK, Wdzydzki PK, Kaszubski PK, Zaborski PK, PK Dolina Słupi oraz PK Mierzeja Wiślana. Czteroosobowe drużyny na początku rozwiązywały test z wiedzy przyrodniczo- geograficznej i wiedzy o Parkach Krajobrazowych województwa, a następnie rozpoznawały gatunki chronione roślin i zwierząt. Po obowiązkach przyszedł czas na przyjemność, mianowicie uczniowie wyszli w teren na warsztaty herpetologiczne z panem Tomaszem Narczyńskim, obserwując płazy i gady cieszące się piękną słoneczną pogodą. Następnie odbyły się warsztaty z pracownikiem Ośrodka Rehabilitacji Ptaków i Małych Ssaków „Ostoja” na temat postępowania z ranną dziką zwierzyną.

W między czasie komisja sprawdzała prace konkursowe, podliczała punkty, które wyłoniły zwycięzców. Różnice w punktacji między drużynami nie były duże, ale zawsze ktoś musi zająć pierwsze, a ktoś ostatnie miejsce. Tym razem pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentować województwo pomorskie drużyna z Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach w składzie Klaudia Wnuk – Lipińska, Aleksandra Reglińska, Joanna Polejowska, Agata Damer. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Sztutowa – PK Mierzeja Wiślana, Brus – Zaborki PK, Bytowa – PK Dolina Słupi, Dziemian – Wdzydzki PK oraz Żelistrzewa – Nadmorski PK.

Ogólnopolski etap konkursu PPKP odbędzie się 5 – 9 czerwca w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

 Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn gratulujemy a za drużynę z Kartuz trzymamy kciuki!

Nagrody dla wszystkich uczestników zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 


Copyright © KASZUBSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ul. PCK 1, 83-300 Kartuzy