Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno”

Data: 14-08-2012
Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno” grafika
Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno” grafika
Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno” grafika
Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno” grafika
Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno” grafika

Wakacje to czas urlopów i wyjazdów, wzmożonego ruchu na drogach oraz beztroskiego wypoczynku, jest to również czas – niestety- większej ilości wypadków i bezmyślnych zachowań. W związku z tym, w celu uświadamiania lokalnej społeczności oraz licznych turystów przebywających w Chmielnie i okolicy zorganizowany został coroczny Festyn Rodzinny „Wspólnie – Bezpieczne Chmielno”. Odbył się on w niedzielę12.08.2012 r na stadionie gminnym w Chmielnie. Festyn został zorganizowany przez Gminę Chmielno oraz Komendę Powiatową Policji w Kartuzach, przez którą zostaliśmy zaproszeni do współorganizacji tego wydarzenia. Impreza miała charakter edukacyjny poprzez zabawę nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Celem festynu była również możliwość zapoznania się z pracą służb mundurowych: policji, straży pożarnej, straży granicznej, straży leśnej. Można było również dowiedzieć się w jaki sposób ustrzec się wypadków i jak się zachować w przypadku zagrożenia.

Organizatorzy zadbali także o moc atrakcji m. in. pokazy interwencji i pirotechniki w wykonaniu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Gdańska, prezentacje tresury psów czy też pokazy strzeleckie. Dodatkowo można było spróbować własnych sił we wspinaczce, skorzystać z podnośnika wozu strażackiego, przepłynąć się łodzią wraz z funkcjonariuszami ratownictwa wodnego. Wszyscy chętni mogli też zobaczyć i zająć miejsce w wozie strażackim czy radiowozie policyjnym, dodatkową atrakcją był czołg T-34 oraz samochód rajdowy. Podczas festynu odbywały się rożne konkursy prowadzone przez współorganizatorów m. in. również przez Kaszubski Park Krajobrazowy, którego stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Ponadto chętni mogli zaangażować się w akcję pomagania bezpańskim psiakom poprzez fundację „Pies szuka domu”.

Całość przeplatana była muzycznymi występami policjanta Arkadiusza Sochy.

Na festyn przychodziły rodziny z dziećmi z okolicznych miejscowości oraz turyści z całej Polski, przebywający na wakacjach na Kaszubach.