Deklaracja dostępności

Kaszubski Park Krajobrazowy (KPK) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony www.kpk.org.pl

Data publikacji i aktualizacji strony lub aplikacji

Data publikacji strony internetowej:  

Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Niektóre zamieszczone na stronie informacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości:

Do zdjęć publikowanych od roku 2025 dodajemy teksty alternatywne, wcześniejsze zdjęcia sukcesywnie uzupełniamy o opis alternatywny.

Treści nieobjęte przepisami

Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2019 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Skróty klawiszowe

Do nawigacji po stronie wystarczą standardowe skróty klawiszowe.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Przemysława Warmbiera – e-mail: si@pomorskieparki.pl lub telefonicznie 58 84 29 829. 

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. 

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do organu nadzorującego:

  • Województwo Pomorskie,
  • Adres: ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk,
  • E-mail: info@pomorskie.eu,
  • Telefon: 58 32 68 555.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Aplikacje mobilne

Kaszubski Park Krajobrazowy udostępnia aplikację mobilną Kaszubski Park Krajobrazowy – sprawdź deklarację dostępności tej aplikacji.

Dostępność architektoniczna

Kaszubski Park Krajobrazowy, ul.Wejherowska 22, 83-328 Staniszewo.

Obiekt otwarty w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Budynek dzielony wraz z siedzibą Zielonej Szkoły w Staniszewie (ZSS).

Najbliższe przystanki

Przystanek Staniszewo, ul. Kartuska, (450 metrów) 6 minut od budynku Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, vis a vis sklepu spożywczego „Kasia”. PKS KARTUZY „GRYF”, linia nr 5,  trasa - Kartuzy - Mirachowo / Stara Huta - Nowa Huta / Bącka Huta.

Autobus NIE jest niskopodłogowy. W przypadku wózków pasażerowie wraz z kierowcą pomagają wnieść wózek po 3 schodkach.

Parking

Dla osób odwiedzających Biuro KPK i ZSS wyznaczono 2 parkingi:

  1. Od strony ul. Wejherowskiej ogólnodostępny, bezpłatny na 3 miejsca, w tym jedno miejsce przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnością.
  2. Od strony podwórka. Wjazd za bramę. Parking ogólnodostępny, bezpłatny na 9 miejsc, w tym 2 dla autokarów.

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną (od ulicy Wejherowskiej). W budynku nie ma oznaczeń w Alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Tafle szklanych drzwi i innych elementów szkła wielkopowierzchniowego nie są oznaczone kontrastowymi pasami. Wszystkie pomieszczenia budynku są oznaczone.

Wejścia do budynku

Siedziba Zielonej Szkoły i KPK składa się z dwóch budynków. W budynku Nr 1 – „wysokim” znajduje się siedziba KPK. W budynku nr 2 – „niskim” znajduje się siedziba Zielonej Szkoły.

Do budynku prowadzą cztery wejścia, dwa od strony ulicy, w tym jedno wejście od strony ulicy do budynku niskiego jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo, bez schodów i innych przeszkód. Wejście to prowadzi bezpośrednio na hol Zielonej Szkoły oraz do dwóch sal edukacyjnych i toalety dla osób niepełnosprawnych.

Od strony podwórka, za bramą budynku również znajdują się  dwa wejścia dla gości obiektu: jedno prowadzi schodami w dół, przez szatnię i toalety na hol Zielonej Szkoły. Drugie jest wejściem głównym ze schodami do części noclegowej ZSS i Sali Edukacyjnej KPK. Wszystkie drzwi wejściowe mają próg około 1 cm.

Przy wejściu głównym od strony podwórka znajduje się dźwig/ platforma dla osób niepełnosprawnych, udźwig maksymalnie 400 kg lub 4 osoby. Dźwig umożliwia poruszanie się po piętrach budynku wraz z podwyższonym parterem, z wyjątkiem piwnicy.

Dostępność sali edukacyjnej

Wejście 2 dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami od strony ulicy do budynku niskiego. Wejście to prowadzi bezpośrednio na hol Zielonej Szkoły, z którego przechodzi się do dwóch sal edukacyjnych.

Do Sali edukacyjnej KPK oraz do Sali astronomicznej osoby ze szczególnymi potrzebami dostaną się od strony podwórka, za pomocą dźwigu, który pozwoli znaleźć się na podwyższonym parterze i wejść przez korytarz do Sali Edukacyjnej KPK oraz wjechać na najwyższe, drugie piętro do Sali astronomicznej.

Możliwość poruszania się na wózku, brak progów przy wejściu do sali. W każdej sali znajduje się rzutnik oraz duży ekran ścienny.

Poruszanie się po budynku

Biuro Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz Sala edukacyjna KPK znajdują się na podwyższonym parterze. Wejście do tych pomieszczeń dla osób na wózkach znajduje się od podwórka. Osoba na wózku powinna skorzystać z platformy / dźwigu, aby dostać się na podwyższony parter.

Toalety

Toalety dla osób ze specjalnymi potrzebami znajdują się w budynku niskim Zielonej Szkoły oraz na pierwszym piętrze w pokoju noclegowym.

Pies asystujący

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym (psem przewodnikiem).

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Na miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy KPK.

Z tłumaczem polskiego języka migowego (PJM) online można połączyć się zdalnie z domu, pomoże on znaleźć właściwe informacje na stronie KPK lub Pomorskiego Zespołu Parku Krajobrazowego.

Na głównej stronie w prawym górnym rogu znajduje się ikona ETR. W tekście łatwym do czytania znajduje się informacja o naszej działalności.

W razie potrzeby o rozkładzie pomieszczeń w budynku informują również pracownicy Parku lub Zielonej Szkoły.