Dzień Samorządowca w plenerze

Kamionka-Natura 2000 grafika
Kaminoka grafika
przygotowanie do Nordic Walking grafika
Nordic Walking grafika
malownicza trasa Nordica grafika
Zamkowa Góra grafika
Zamkowa Góra grafika
na platformie widokowej-Zamkowa Góra grafika
Zakowa Góra-widok na jez. Junno grafika
W Parku Miniatur grafika
Park Miniatur grafika
Mirachowo grafika
Mirachowo grafika
Dzień Samorządowca w plenerze grafika
 

31 maja br. w Kaszubskim Parku Krajobrazowym odbył się Dzień Samorządowca w plenerze. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 6 gmin: Linii, Stężycy, Chmielna, Somonina, Sierakowic i Kartuz (pracownicy wydziałów: Ochrony Środowiska i Architektury i Budownictwa) oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego (wydział Architektury i Budownictwa, wydział Geodezji, wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska). Zaproszenie przyjął również pan Jarosław Pawlikowski - inżynier nadzoru Nadleśnictwa Kartuzy i pani Barbara Utracka-Minko - z-ca Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Aby pokazać naszym Gościom piękno Parku zabraliśmy ich w cudowny zakątek KPK, mianowicie w jego północną i północno-zachodnią część. Urozmaicona rzeźba terenu, tafle jezior, wijąca się rzeka Łeba oraz kompleks Lasów Mirachowskich – wszystko to składa się na krajobraz zapierający dech w piersiach.

Zwiedziliśmy Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie, po którym oprowadził nas właściciel pan Grzegorz Skrzypkowski, opowiadając ciekawostki o regionalnej zabudowie kaszub i innych regionów. Miłą odskocznią było również przejście trasą Nordic Walking z panią Beatą Rydelek-instruktorką, która pokazała technikę chodzenia z kijkami.

W trakcie odwiedzania kolejnych miejsc toczyły się dyskusje na temat obszarów chronionych, nielegalnej zabudowy i architektury.

Zakończenie Dnia Samorządowca odbyło się w Leśniczówce Mirachowo plenerowym poczęstunkiem oraz rozdaniem uczestnikom upominków.

31 maja dopisała zarówno pogoda jak i humory uczestników – z czego niezmiernie się cieszymy!

Dzień Samorządowca w plenerze został sfinansowany ze środków WFOŚ w Gdańsku, sponsorem wejścia do Kaszubskiego Parku Miniatur był pan Grzegorz Skrzypkowski – dziękujemy!