XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Data: 26-04-2017

 23 kwietnia na stadionie w Lini odbył się XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Celem imprezy było promowanie biegów jako najprostszej formy ruchu, a przy okazji propagowanie dobrych praktyk dbania o tereny zielone oraz promocja Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i edukacja na jego temat.

Mimo kapryśnej aury, na stadionie sportowym w Lini zgromadziło się wielu sympatyków biegania: od maluszków (biegających na dystansie 200m) poprzez juniorów, na seniorach kończąc, którzy zmierzyli się z dystansem 10 km.

Stoisko Parku cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.  Każdy mógł zapoznać się z atrakcjami turystycznymi KPK oraz wziąć udział w zabawach przyrodniczo – edukacyjnych dotyczących ciekawostek na temat roślin i zwierząt występujących na terenie Parku. Najmłodsi zaś mogli wykazać się pracą twórczą „wyczarowując” na kartkach pożyteczne owady dzięki specjalnie podkładanym płytkom.

Podczas trwania towarzyszącego Biegowi festynu, gromadzący się przy stoisku KPK ludzie zwracali się do nas często z interesującymi ich i dla nich istotnymi kwestiami dotyczącymi m.in. problematyki wycinki drzew, pozostawiania śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych czy też z ogólnymi pytaniami o lokalne kłopoty z ochroną przyrody. Była to doskonała sposobność do podjęcia wysiłku informacyjno-edukacyjnego zainteresowanych osób, tak aby przyczynić się do wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców.

Grafika 1: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 2: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 3: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 4: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 5: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 6: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 7: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego
Grafika 8: XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego