Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: kpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 685 32 97, kom. 727 660 063

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2017-07-03

Warsztaty entomologiczne w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

Miesiąc czerwiec obfituje w przeróżne gatunki motyli i ważek dlatego też zorganizowaliśmy dla pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych warsztaty entomologiczne pt. „ Motyle i ważki łąk podmokłych”.

 

2017-06-19

Finał ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Po raz pierwszy Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych na ogólnopolskim etapie konkursu „Poznajemy Parki krajobrazowe Polski” reprezentowała drużyna z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

 

2017-06-12

Wiosenne warsztaty w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

 Kaszubski Park Krajobrazowy na przełomie maja i czerwca zorganizował „Wiosenne warsztaty” dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszego Parku.

2017-05-16

Zapraszamy na edukacyjny piknik pełen atrakcji!!!!!

Bioróżnorodność – poznaj, by zachować! Na IX bezpłatny piknik pełen przyrodniczych atrakcji zapraszają: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy.

Rok Wisły, świętujmy go razem! 

 

2017-05-10

Innowacyjna metoda ochrony czynnej włochatki w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

 Mała sowa wzbudzająca dużą sympatię i uśmiech na twarzy , gdy tylko się ją zobaczy. Jest sowa pod ścisłą ochroną gatunkową w Polsce.

2017-04-26

XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

23 kwietnia na stadionie w Lini odbył się XII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Celem imprezy było promowanie biegów jako najprostszej formy ruchu, a przy okazji propagowanie dobrych praktyk dbania o tereny zielone oraz promocja Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i edukacja na jego temat.
2017-04-24

Wielkie sprzatanie brzegów jezior i rzek kaszubskich

 Wzorem roku ubiegłego Kaszubski Park Krajobrazowy przyłaczył się do akcji organizowanej z okazji "Dnia Ziemi"

2017-04-03

XVI edycja konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami

W dniu 24.03.2017r w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku odbył się wojewódzki etap XVI edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

2017-03-21

Wiosenne zajęcia edukacyjne w KPK

W ostatnim tygodniu w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbyło się kilka interesujących spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.

 

2017-02-21

Coroczne liczenie hibernujących nietoperzy na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

W połowie lutego odbyło się coroczne liczenie hibernujących nietoperzy na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

 

2017-02-16

Sytuacje problemowe związane z usuwaniem drzew w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

 W dniu 15.02.2017r w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbyło się spotkanie konsultacyjno – informacyjne dot. nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, głównie chodziło o temat wycinki drzew.

2017-02-16

Serial "Misja Natura" na antenie TVP2

 Od 10 lutego 2017 r. na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial "Misja Natura" zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych

2017-02-06

Ferie z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym

Jak co roku w ferie, uczniowie z pobliskich szkół podstawowych, przebywający na półkoloniach mogli skorzystać z oferty edukacyjnej Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

 

2017-02-06

Zimowe intrwencje w sprawie ptaków

Niedawno do siedziby KPK zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Kiełpina informując, że w tamtej okolicy nad Radunią znajduje się czapla i wygląda na mocno osłabioną.

 

2017-01-27

Liczenie zimujących ptaków wodnych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

W połowie stycznia pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego wyposażeni w lornetki i aparaty wyruszyli w teren na liczenie zimujących ptaków wodnych.

2017-01-16

Informacja w spr. wpływu nowelizacji ustawy o ochronie przyrody na zakazy ustanowione w KPK

Informacja

dotycząca wpływu nowelizacji ustawy o ochronie przyrody (ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. z 2016 r. poz. 2249) na zakazy ustanowione w Kaszubskim Parku Krajobrazowym