Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: kpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 685 32 97, kom. 727 660 063

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

W niedzielę 29 listopada 2020 r. odeszła Iwona Pabiś – Beszczyńska grafika
2020-11-30

W niedzielę 29 listopada 2020 r. odeszła Iwona Pabiś – Beszczyńska

Nie tylko świetna Przyrodniczka, zaangażowana w ochronę przyrody i edukację ekologiczną, ale także wspaniała Koleżanka. Otwarta, życzliwa, pełna szacunku dla ludzi i wszystkiego, co żyje.
Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy - taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
 
Dziękujemy i Żegnamy Cię Iwono!

 

Dzień krajobrazu w KPK grafika
2020-10-29

Dzień krajobrazu w KPK

20 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Głównym tematem tegorocznej edycji było drzewo w krajobrazie. Nikt nie zaprzeczy ogromnej roli, jaką pełnią drzewa w krajobrazie, a ich brak powoduje wrażenie „pustyni” w przestrzeni. Drzewa potrafią ożywić nawet najbardziej zurbanizowany rejon. Ich obecność wywołuje mnóstwo korzyści, o których można by napisać książkę…

 

Spacer krajobrazowy „Wysokie drzewa na wysokich wzgórzach” grafika
2020-10-10

Spacer krajobrazowy „Wysokie drzewa na wysokich wzgórzach”

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej zapraszają na bezpłatny spacer krajobrazowy z przewodnikiem. Rozpoczęcie w sobotę 17.10.2020 r., godzina 9:00, parking turystyczny pod Wieżycą. Zapisy obowiązkowe! Więcej informacji na plakacie.

 

Międzynarodowa Noc Nietoperzy w Kaszubskim Parku Krajobrazowym grafika
2020-09-11

Międzynarodowa Noc Nietoperzy w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

Międzynarodowa Noc Nietoperzy obchodzona jest w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia. Z tej okazji Kaszubski Park Krajobrazowy, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Nadleśnictwem Kartuzy, zorganizował dwa rajdy „Nocny łowca komarów”.

 

„BioBlitz w dolinie Raduni” grafika
2020-07-16

„BioBlitz w dolinie Raduni”

W drugiej połowie czerwca Kaszubski Park Krajobrazowy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku włączyli się w organizację wspaniałej akcji, promującej poznanie  bioróżnorodności doliny rzeki Raduni w rejonie Basenu Somonińskiego i Przełomu Somonińskiego, zwanego lokalnie Wąwozem Trątkownickim. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia była Gmina Somonino i Piotr Kowalewski.

Ważna informacja grafika
2020-03-31

Ważna informacja

Szanowni Państwo,
 W nawiązaniu do otrzymanego w dniu wczorajszym, tj. 10.03.2020 roku, podsumowania prac zespołu zadaniowego  powołanego w dniu 6 marca 2020 r., na podstawie Zarządzenia MWP nr 13/2020, w sprawie koordynacji działań Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz wojewódzkich samorządowych  jednostek organizacyjnych w związku z zagrożeniem wystąpienia na terenie województwa pomorskiego zachorowań na COVID-19,  informujemy, że w marcu odwołane są wszystkie spotkania konsultacyjne związane z realizacją planów ochrony. O dalszym postępowaniu poinformujemy w odrębnej informacji. 

Wysoka frekwencja podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego grafika
2020-03-10

Wysoka frekwencja podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego

W związku z rozpoczęciem prac nad projektem planu ochrony dla  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego dnia 5 marca 2020 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne. Podczas spotkania zostały przedstawione między innymi założenia prac nad projektem planu ochrony i ich ramy czasowe oraz zespół autorski.

 

Zaproszenie do wzięcia udziału w  pierwszym spotkaniu konsultacyjnym dot. prac nad projektem planu ochrony dla  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego grafika
2020-02-21

Zaproszenie do wzięcia udziału w pierwszym spotkaniu konsultacyjnym dot. prac nad projektem planu ochrony dla Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

W związku z prowadzonymi pracami  nad projektem planu ochrony dla  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  pierwszym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 5 marca 2020 r. (czwartek w godzinach 11-13) w Kartuskim Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1.

 

Opracowanie projektu planu ochrony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - broszura informacyjna grafika
2020-02-17

Opracowanie projektu planu ochrony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - broszura informacyjna

Opracowanie projektu planu ochrony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - broszura informacyjna

 

III etap  XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w KPK grafika
2020-01-09

III etap XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w KPK

9.01.2020 w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbył się III etap XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

Płytka geotermia na Kaszubach grafika
2019-12-02

Płytka geotermia na Kaszubach

27 listopada 2019 r. w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach odbyły się warsztaty o termogeologii. Warsztaty przeprowadził Gérard Lemoine, członek Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego.

 

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. grafika
2019-11-21

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”.

Kaszubski Park Krajobrazowy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 grudnia 2019r.

 

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach grafika
2019-11-18

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach

Zapraszamy do siedziby Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na bezpłatne warsztaty o termogeologii. Zajęcia odbędą się w środę
27 listopada o godzinie 10:00. W programie między innymi prezentacja nt. możliwości magazynowania ciepła i chłodu w Ziemi.

 

Konkurs grafika
2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y
Spacer krajobrazowy w Kartuzach grafika
2019-10-29

Spacer krajobrazowy w Kartuzach

20 października obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Krajobrazu”. Od kilku lat Kaszubski Park organizuje z tej okazji edukacyjne, krajoznawcze spacery krajobrazowe. W tym roku przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i Gminą Kartuzy zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń, którego tematem przewodnim była woda.