Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: kpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 685 32 97, kom. 727 660 063

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. grafika
2019-11-21

Konkurs fotograficzny pt. „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”.

Kaszubski Park Krajobrazowy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Kaszubskie krajobrazy zaklęte w fotografii”. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 grudnia 2019r.

 

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach grafika
2019-11-18

Zajęcia o termogeologii w Kartuzach

Zapraszamy do siedziby Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na bezpłatne warsztaty o termogeologii. Zajęcia odbędą się w środę
27 listopada o godzinie 10:00. W programie między innymi prezentacja nt. możliwości magazynowania ciepła i chłodu w Ziemi.

 

Konkurs grafika
2019-11-05

Konkurs

Podczas spaceru po najbliższej okolicy, czy lesie łatwo dostrzeżesz stare, sędziwe drzewa, które rosną w tym miejscu od lat. Są bardzo cenne dla środowiska. Czy wiesz, jaką pełnią funkcję w ekosystemie? Znajdź takie drzewa w województwie pomorskim, weź udział w konkursie fotograficznym i graj o wyjątkowe nagrody!

Szczegóły konkursu na stronie: http://bit.ly/2JuID7Y
Spacer krajobrazowy w Kartuzach grafika
2019-10-29

Spacer krajobrazowy w Kartuzach

20 października obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Krajobrazu”. Od kilku lat Kaszubski Park organizuje z tej okazji edukacyjne, krajoznawcze spacery krajobrazowe. W tym roku przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i Gminą Kartuzy zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń, którego tematem przewodnim była woda.

 

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020 grafika
2019-09-17

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu serdecznie zachęca do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020.

 

„Wielki Dzień Pszczół” już za nami… grafika
2019-08-29

„Wielki Dzień Pszczół” już za nami…

Pszczoły oraz inne owady zapylające odgrywają ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Aby to uświadomić i utrwalić u naszej lokalnej społeczności Kaszubski Park Krajobrazowy organizuje liczne zajęcia i warsztaty na temat tych cennych owadów w ciągu całego roku.

 

„Wielki Dzień Pszczół” w KPK grafika
2019-08-06

„Wielki Dzień Pszczół” w KPK

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej zapraszają na  „Wielki Dzień Pszczół” w dniu 9.08.2019 r. (w godzinach od 9:00 do 14:30), który zostanie zorganizowany na Rynku Miasta w Kartuzach.

 

„Przyroda pod żaglami” grafika
2019-06-28

„Przyroda pod żaglami”

Kaszubski Park Krajobrazowy wraz z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej byli  partnerami Centrum Inicjatyw Edukacyjnych z Kartuz w corocznej akcji „Przyroda pod żaglami”. Jest to edukacyjna akcja plenerowa odbywająca się na Złotej Górze dla uczniów szkół powiatu kartuskiego. 

Rajd pieszy pt. „Najcenniejsze kwiaty Kaszubskiego Parku Krajobrazowego” grafika
2019-06-26

Rajd pieszy pt. „Najcenniejsze kwiaty Kaszubskiego Parku Krajobrazowego”

W czerwcu Kaszubski Park Krajobrazowy zorganizował rajd pieszy pt. „Najcenniejsze kwiaty KPK”. W tym roku udział w nim wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej oraz kartuskiej „Jedynki”. 

Stoisko edukacyjne PZPK w Lubaniu grafika
2019-06-12

Stoisko edukacyjne PZPK w Lubaniu

W dniach 1–2 czerwca 2019 roku pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego przy wsparciu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego zaprezentowali stoiska o sowach i owadach zapylających podczas XXVIII Pomorskich Agro-Targów w Lubaniu.

 

Wojewódzki konkurs przyrodniczy w Szkole Podstawowej w Somoninie grafika
2019-06-12

Wojewódzki konkurs przyrodniczy w Szkole Podstawowej w Somoninie

„Czas na las” to tegoroczny temat konkursu przyrodniczego organizowanego już od kilku lat w Gimnazjum, a obecnie w Szkole Podstawowej w Somoninie. Konkurs jest objęty patronatem Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

 

IX Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku grafika
2019-05-16

IX Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku

Dlaczego obuwik zwyczajowo nazywany jest trzewikiem? Jakie storczyki możemy spotkać na terenie KPK? Jak zachować się podczas spotkania ze żmiją zygzakowatą? Jak zabezpieczyć się przed kleszczami? Na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas IX Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych w Szymbarku zorganizowanych przez Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

 

Dzień Ziemi w Stężycy grafika
2019-05-07

Dzień Ziemi w Stężycy

26 kwietnia pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej wzięli udział w Dniu Ziemi w szkole w Stężycy. Uczniowie poznali owady zapylające, pająki, ptaki wodno-błotne oraz zebrali pozostawione w terenie antropogeniczne „pamiątki”.

 

Obchody Światowego Dnia Mokradeł w Kaszubskim Parku Krajobrazowym grafika
2019-02-04

Obchody Światowego Dnia Mokradeł w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest 2 lutego. Z tej okazji Kaszubski Park Krajobrazowy zorganizował w dniach 1 i 4 lutego warsztaty edukacyjne, podczas których przybliżono dzieciom z naszego terenu m. in.: co to są mokradła, jaką pełnią rolę w przyrodzie i życiu człowieka oraz jakie tego typu cenne obiekty występują na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego?

 

II etap Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski grafika
2018-12-20

II etap Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski  po raz kolejny zachęcił uczniów gimnazjów i po raz pierwszy uczniów szkół podstawowych do pogłębienia wiedzy na temat Parku Krajobrazowego, na terenie którego mieszkają. 14 grudnia odbył się II etap konkursu, mający na celu wyłonić po jednej drużynie z poszczególnych gmin.