Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Kaszubski Park Krajobrazowy

  • Okolice Staniszewa
    Okolice Staniszewa
  • Wielosił błękitny
    Wielosił błękitny

Kaszubski Park Krajobrazowy

KARTUZY
BioBlitz 2
Pomagamy pszczołom!!!
Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

OEE w Szymbarku

WFOSiGW
Mapy
MODRASZEK TELEJUS MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH

MODRASZEK TELEJUS
MOTYL ŁĄK PODMOKŁYCH
KOMIKS

Czasy są trudne (Covid-19 nie chce odpuścić), ale my się nie poddajemy i nadal prowadzimy edukację przyrodniczą.

 

Przez ostatnie dwa miesiące przeprowadziliśmy zajęcia online dla 19 grup (303 uczniów). Największym zainteresowaniem cieszył się temat mokradeł z bobrem w roli głównej, ponadto odbyły się zajęcia o dokarmianiu zwierząt oraz śnie zimowym. Edukacja przyrodnicza online prowadzona przez Panią Joannę Kuśnierz cieszy się dużym zainteresowaniem-cały czas otrzymujemy zaproszenia na kolejne prelekcje. My poszliśmy jednak krok dalej. Dzięki współpracy z nauczycielem ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Panią Edytą Słomczyńską i jej uczniami, przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne w wersji online, w terenie. Nieoczekiwanym bohaterem tych zajęć okazał się dzięcioł zielony i jego „dzieło” wykonane w mrowisku.

Dodatkowo w czasie ferii  Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeprowadzili rodzinną grę terenową „Rozpoznaj gości z naszego karmnika”, podczas której uczestnicy poznali ptaki odwiedzające nasze karmniki (z gry skorzystało 9 rodzin). Po feriach w grze wzięły udział dzieci z 3 szkół z terenu KPK (łącznie 250 uczestników).

Już niedługo przedstawimy Państwu naszą ofertę zajęć edukacyjnych na wiosnę, tymczasem dziękujemy za udział w dotychczas przeprowadzonych zajęciach.

Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.