XXVI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna

Data: 24-11-2017

W minionym tygodniu, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, odbyła się XXVI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna. Organizatorami konferencji byli: Akademickie Koło Chiropterologiczne Uniwersytetu Gdańskiego i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra".

Podczas konferencji poruszano mnóstwo ciekawych tematów związanych z ochroną nietoperzy w Polsce:

  1. Ochrona nietoperzy w budynkach i budowlach
  2. Ochrona nietoperzy w lasach
  3.  Infrastruktura energetyczna i komunikacyjna jako zagrożenia dla nietoperzy
  4. Nieskuteczna ochrona? Najdłuższe serie danych monitoringowych liczebności nietoperzy zimujących z terenu Gdańska

 

Były również tematy związane z biologią nietoperzy i ciekawostki na ich temat. Szczegółowy program konferencji można znaleźć pod linkiem: https://sites.google.com/view/26okch/program.

 

W trakcie sesji posterowej uczestnicy konferencji mogli  obejrzeć poster Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na temat:  „Jak w Zielonej Szkole w Schodnie nietoperze nowy dach dostały” (plakat w galerii).

Trzydniowa konferencja minęła bardzo szybko, gdyż poruszane na niej tematy były bardzo interesujące.

Silna grupa pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych (przedstawiciele KPK, NPK, PKDS, WPK i ZPK) biorąca udział w  konferencji wyjeżdżała z niej pełna wiedzy i nowych pomysłów  na kontynuację czynnej ochrony nietoperzy w swoich oddziałach.

Udział pracowników PZPK w konferencji został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Uczestnicy XXVI Ogólnopolskej Konferencji Chiropterologicznej fot. Konrad Bidziński grafika
Poster Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na temat:  „Jak w Zielonej Szkole w Schodnie nietoperze nowy dach dostały” grafika
Nocek rudy fot. Agnieszka Przesmycka grafika